dzieci i dorośli

UKULELE

Do nauki gry na ukulele zapraszamy zarówno dzieci od 7 roku życia jak i osoby dorosłe. Zajęcia odbywają się w małych, max. 5 osobowych grupach, a materiał i tempo nauki dostosowane jest do każdego z uczestników (indywidualna praca w grupie). 

Czas trwania: 60 min. (1 raz w tygodniu)

Koszt zajęć: 70 zł/zaj. lub karnet – 220 zł/4 zaj. do wykorzystania przez 6 tygodni (możliwość wypożyczenia instrumentu!)

KARO - UKU (1)
tandem tadam, fot. agnieszka cytacka (19)

dorośli

WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby wyciszyć się i odczuć na własnej skórze pozytywny wpływ wibracji pochodzących  z wielogłosu.  Podczas warsztatów poznamy tradycyjne pieśni pochodzące z różnych zakątków świata, będziemy realizować ćwiczenia oddechowe, popracujemy nad rozluźnieniem ciała i uwolnimy rozmaite emocje właśnie po to, żeby móc w końcu zaśpiewać pełnym głosem!

Czas trwania: 90 min. (2 razy w miesiącu)

Koszt zajęć: 80 zł/zaj.

KONCERTY GORDONOWSKIE

Naszym celem jest nie tylko wspieranie rozwoju muzycznego dzieci poprzez ich uczestnictwo w regularnych zajęciach, ale również pokazanie dzieciom, że spotkanie z muzyką to żywe, pełne różnych emocji, niepowtarzalne doświadczenie, które możemy razem współtworzyć. 

Koncert gordonowski to interaktywne wydarzenie muzyczne, które kierujemy do niemowląt i małych dzieci do 6 roku życia oraz ich opiekunów. Koncert prowadzony jest przez certyfikowanych gordonowców oraz zaproszonych muzyków – instrumentalistów i opiera się przede wszystkim na autorskich kompozycjach, aranżacjach utworów klasycznych, jazzowych, muzyce filmowej oraz melodiach ludowych z różnych stron świata.
 
Wykorzystując w dużej mierze improwizację wokalno-ruchową, prowadzący włączają dzieci do wspólnej zabawy, dzięki czemu każde wydarzenie staje się niepowtarzalnym, pełnym radości ze wspólnego muzykowania doświadczeniem.
 
Koncerty odbywają się „na podłodze”, muzycy są wręcz na wyciągnięcie ręki, grają na instrumentach i śpiewają pośród swobodnie poruszających się dzieci. Nie trzeba znać tekstów, bo większość piosenek i tak jest bez słów, a jeśli rytmizujemy, to w taki sposób, żeby z łatwością każdy mógł się włączyć do wspólnej zabawy. Dzieci mają pełną swobodę reakcji – od entuzjastycznych podskoków, śpiewu, śmiechu i tańca, po przyglądanie się z daleka, czy chwilowy płacz. Każde dziecko odbiera to, co się dzieje tak, jak jest na to gotowe. My, jako dorośli możemy jedynie pomóc dzieciom oswoić tę nową sytuację poprzez pokazanie, że śpiewanie i włączanie się proponowane aktywności jest bezpieczne i może wywołać bardzo pozytywne emocje.